אודות יפתי

יפתח קרזנר הידוע יותר בשם יפתי הוא זמר, פזמונאי ומנחה בערוץ הילדים. יפתי נגע לראשונה בליבו של הקהל בישראל עם יציאתו לרדיו של שירו "מיליון כוכבים", אותו כתב והלחין לזכר חברו הטוב תום פרקש, טייס מסוק אפאצ'י שנפל במלחמת לבנון השנייה. השיר זכה לביצוע מרגש של אחותו של תום, עמית פרקש, והוא הושמע פעמים רבות ברדיו והפך להמנון הלא רשמי של מלחמת לבנון השנייה.

יפתי נולד בישראל ובגיל צעיר מאוד עברה משפחתו לארה"ב והתגוררה שם כ-4 שנים. כשמלאו לו 5 חזרה המשפחה לארץ וקבעה את מקומה בתל אביב שם למד בבית הספר ניצנים. לאחר סיום לימודיו החליטה המשפחה לעזוב את העיר ועברה לקיסריה. הקריירה המוזיקלית של יפתי החלה עם סיום לימודיו בתיכון, אז החל לאסוף חומרים לאלבומו הראשון ולהקליט שירים עם המפיקים מומי לוי ואדי סומרין. באותה תקופה הוא הקליט את הדואט הראשון שלו "אני לא יודעת" עם אניה בוקשטיין.

בקיץ 2006 יצא "בוא לים" הסינגל הראשון מתוך האלבום שבדרך "הנה זה מתחיל" (שיצא ב-2007) וגם פרצה מלחמת לבנון השנייה. "מיליון כוכבים", הבלדה המרגשת שכתב יפתי לזכר חברו שנפל סללה את דרכו ללב הקהל והפנתה את אור הזרקורים אליו. בהמשך אותה שנה יצאו לרדיו הסינגלים "נגמר בחזרה" ו"לילה יעבור" שזכה לקליפ והפך ללהיט ענק ברדיו ובטלוויזיה.  רוב שירי האלבום נכתבו והולחנו על ידו ואמנים רבים סייעו בעבודה עליו ובהם, נמרוד רשף, מירית שם אור, מומי לוי ושרונה פיק ששיתפה פעולה בדואט עם יפתי שהחל לכתוב במקביל טור אישי מצליח באתר האינטרנט "וואלה".

באוקטובר 2007 התמודד יפתי על משבצת המנחה בערוץ הילדים, התקבל לתפקיד וזכה לפופולאריות גדולה והחל גם לאסוף חומרים לאלבומו השני. במרץ 2008 הפך יפתי לכתב לענייני מוזיקה של מגזין הבידור המצליח "ערב טוב עם גיא פינס". בשנת 2010 יוציא יפתי את אלבומו השני ממנו יצאו הסינגלים "לא קל לאהוב אותך" ו-"הלב נשבר" שאף זכה לקליפ בו משתף יפתי פעולה עם חברתו לחיים דון לני גבאי, מנחת ערוץ הילדים. 

יפתי